«Як правильно відпочити від роботи»

Не секрет, що робота забирає у нас велику частину нашого активного життя, забирає всі душевні і фізичні сили.

Відчуття хронічної втоми, вичавленості не покидає нас ні до роботи, ні під час її, ні після. Навіть після вихідних днів або відпустки, бадьорість і енергія ніяк не з’являються.

В чому ж справа?

- Напевно, справа в непосильній роботі, – скажете Ви. І не матимете рацію. Фізично, людина може витримувати куди великі навантаження, чим маємо зараз ми. Ось психологічні навантаження, звичайно, зросли: іноді їх витримувати набагато складніше, ніж роботу із застосуванням фізичної сили.

Але основна причина відсутності високої працездатності, енергії і життєвої сили – це невміння правильно відпочивати.

Яким буває відпочинок

Коли ми відпочиваємо від роботи? Вечірньої пори, нічний час, у вихідні дні і у відпустці. Вечірній годинник після роботи, звичайно, відпочинком назвати складно. Численні домашні справи і сімейні обов'язки віднімають не менше, а може навіть більше сил, чим робота. Особливо, для жінок, адже чоловіки завжди знайдуть хвилинку-дві-три для відпочинку на дивані перед телевізором.

Нічний сон

А ось нічний час, в основному, присвячений сну, тобто відпочинку. Від якості і тривалості сну залежить самопочуття, настрій, загальний тонус. Головне правило успішного сну – вчасно лягати спати. Що Вам важливіше, подивитися північний фільм або власне здоров'я? У молоді роки безсонна ніч може ніяк не позначитися ні на зовнішньому вигляді, ні на здоров'ї і працездатності.

У зрілі роки такого режиму без наслідків для організму дозволити собі не може ніхто. Тільки людина, що відмінно виспалася, може випромінювати бадьорість, добре себе відчувати, трудитися з повною віддачею, зберігати енергію і після трудового дня.

Вихідні дні

Правильно проведені вихідні – так само необхідна умова хорошого самопочуття в подальші робочі дні. Що це означає? Активно проведений відпочинок на природі, в компанії хороших друзів або заняття улюбленим хобі, робота, що навіть не виснажує, на дачі – таке проведення часу додасть сил і поліпшить настрій.

Головне – перемкнутися від всіх виробничих проблем, повністю поміняти рід діяльності, зайнятися тією справою, від якої отримуєш найбільше задоволення. А ось неробство, продавлений диван, перегляд телевізора, не додадуть нічого, окрім млявості, втоми, апатії і байдужості.

Відпустка

Ця ціла наука – правильно відпочити у відпустці. Невірний підхід – затівати ремонт, знаходячись у відпустці або планувати ще які-небудь серйозні кроки. Хоч це і зручно: ніщо не відволікає від ремонту, не треба кидати наполовину забарвлену стіну і бігти на роботу, такий підхід, з погляду здоров'я, невірний. Відпустка – це час реабілітації, розслабленню, присвячення собі.

В кінці – кінців, Ви тяжко трудилися цілий рік, так невже не можна відкинути всі справи на дві – три тижні і не попестити себе, коханого. З’їздити в подорож, відвідати місця, про які давно мріяв, наприклад, Кріт. Побачити різні країни, відвідати цікаві екскурсії, прийняти участь в піших туристичних походах.

Здійснити давно планований відпочинок, що постійно відкладається, в Греції, позагорати на золотистих морських пляжах, зробити сходження в гори. Список розваг можна продовжувати дуже довго – він невичерпний. Головне – робити все із задоволенням, тоді прекрасний загар і бадьорий вигляд довго нагадуватимуть про чудові дні прекрасного відпочинку.


Вислови, які хотіла б почути ваша дитина

«Ти мені дуже допоміг!» «Ти нас так порадувала! Ми знаємо, що ти нас не підведеш!»

«Я подумала, а що як нам зробити отак... Знаєш, а в бабусі виходить саме так, як ми хочемо, але вона робить трохи інакше...»

«Я тебе так люблю... Ти нам дуже потрібна...»

«Ми з татом хочемо, щоб ... , тому, що....»

«Я в тебе вірю...», «Подумай ще раз,... я теж колись зробила таку саму помилку...»

«Якщо вчителька саме так просила написати, то звичайно, звісно ж...»

«А ти подякувала Сергійку за фарби ?... А чому ти не запропонував Толі свою допомогу.... Я зробила б так...»

«Колись давно я теж була у схожій ситуації... Знаєш, я подумала, може й тобі так зробити...»

«Давай з татом порадимося... Разом ми вигадаємо найкращий вихід...»

«Мені було б приємно, якби ти... А бабуся мені вже давно казала, що дуже зраділа б, якби..»

«У тебе сьогодні такий войовничий настрій... То може оголосимо війну бруду й пилу ... Допоможеш мені...»

«В тебе таке непросте домашнє завдання. Ти розумний хлопчик, впорався. Але додавши ще й охайності, вийде ідеально... Що, як ми зробимо так...»

«Пам’ятаєш, як минулого разу я тебе хвалила, мені так сподобалось. Зроби й цього разу так, щоб я тебе похвалила...»

Вислови, яких ніколи не повинна чути ваша дитина:

«Підеш в школу, – ще довідаєшся...», «Може там з тебе людину зроблять !...»

! «Мені такий хлопчик (таке ледащо...) не треба ...!»

! « Вчитель не такий», «Клас не підходящий, – не такий, як сусідній», «Школа взагалі гірше, ніж та (якась!)»

! «Перестань! Сядь і посидь! Набрид, мотаєшся отут перед очима!»

! «Дай здачі, чого сидиш?», «Вдома ти он яка швидка, а як без мене, то нічого не варта...»

! «А чого від нього чекати гарного? Він же...»

! «То й що, що вчителька казала писати ось тут, а я тобі кажу...», «Хай собі каже вчителька, а в нас немає часу ходити на вулицю, дивитись на ту берізку... Ще чого!..»

! «І що ти за дитина така! Он у інших діти як діти...»

! «Поклади на місце! Пам’ятаєш, як минулого разу... Втомилася я вже прибирати після тебе...»

! «І коли ти вже... До тебе треба п’ять няньок, щоб витримати...», «Скільки це може продовжуватися...»

! «Ти в мене найкраща, найгарніша, не те що та Тетянка... Ніколи нічого в неї нема: ні фарб, ні клею.. Не дружи з нею...».

/Files/photogallery/48848596.jpg


Як підтримати свою дитину під час випускних екзамнів та зовнішнього незалежного оцінювання?/Files/photogallery/0_42afe_97a43c3_S.gif

Шановні батьки, психологічна підтримка - це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини під час здачі випускних екзаменів та ЗНО. Справжня підтримка повинна ґрунтуватися на підкресленні здібностей, та позитивних сторін дитини. Підтримувати свою дитину - значить вірити в нього. Дорослі мають нагоду продемонструвати дитині своє задоволення від її досягнень або зусиль. Інший шлях - навчити підлітка справлятися з різними завданнями, створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити!». Щоб продемонструвати свою віру в дитину, батьки повинні мати мужність і бажання зробити наступне:

• забути про минулі невдачі своєї дитини;

• допомогти дитині знайти впевненість у тому, що він (вона) справляться із тим чи іншим завданням;

• пам'ятати про минулі успіхи і повертатися до них, а не до помилок. Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» тощо. Підтримувати можна також за допомогою дотиків, сумісних дій, тощо. Пам'ятайте, основні правила психологічної підтримки, які є особливо важливими в період підготовки до іспиту:

• забезпечте Вашій дитині місце для роботи.

• контролюйте режим підготовки випускника, не допускайте перевантажень, пояснюйте, що обов'язково необхідно робити перерви, змінювати види занять.

• ранкова зарядка, спорт, прогулянки, не повинні бути виключеними з щоденного графіка під час підготовки до здачі тестів.

• зверніть увагу на харчування дитини. Пам'ятайте, що такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку.

• залиште для дитини на період іспитів мінімальний перелік домашніх обов'язків, давайте їй зрозуміти, що оберігаєте її.

• допоможіть дитині розподілити час підготовки відповідно до певних тем.

• придбайте різноманітні тренінгові матеріали по тестуванню (збірники тестів). Велике значення має щоденне тренування дитини, практично працювати із тестами.

• вчіть дитину правильно орієнтуватися у часі і розподіляти свій час.

• прагніть виражати упевненість в силах, не лякайте провалом. Не переживайте за кількість балів, які дитина отримає після тестування. Дитина повинна знати, що кількість балів не завжди остаточний і кінцевий вимір її можливостей.

• дайте дитині напередодні тестування можливість повноцінно відпочити і добре виспатися. І пам'ятаєте, найголовніше понизити напругу і тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для занять.


Батькам слід пам'ятати:

/Files/photogallery/lovely_illustration_of_happy_family_in_field_2_wallcoo_com.jpg

1.Найкращий спосіб уникати агресивності підлітка – виявляти до нього більше уваги і ласки, яких він так потребує.

2. Батьки мають стежити за своєю поведінкою у сім’ї.

3.Найкращий спосіб виховання – єдність дій та власний приклад.

4.Не можна використовувати фізичних покарань.

5.Допомагайте підлітку знаходити друзів. Заохочуйте розвиток позитивних аспектів агресивності, а саме: підприємливості, активності, ініціативності.

6.Перешкоджайте негативним проявам агресивності, зокрема ворожості, скутості.

7.Пояснюйте наслідки агресивної поведінки.

8. Враховуйте у вихованні і навчанні особистісні риси підлітка.

9. Давайте підлітку задовольнити потребу у самовираженні і самоствердженні.

10. Обмежуйте перегляд відеофільмів зі сценами насильства. Це стосується і комп’ютерних ігор.

11. Заохочуйте підлітка до навчання, до участі у культурних заходах, спортивних секціях.


Рекомендації батькам з виховання обдарованої дитини/Files/photogallery/chitajut_mama.jpg

1. Дитина – це не експериментальний майданчик для психолого-методичних новацій та апробації, це не іграшка і не втіха, не «помічник» на старість.

2. Даруйте дитині батьківську любов, повагу, створіть умови для розвитку, дайте можливість їй жити власним життям. Не задовольняйте власні емоції за рахунок дітей.

3. Допомагайте, але не заважайте їм самим робити свій вибір.

4. Виховуйте дитину як рівну собі, тоді вона буде відстоювати власну думку, поважати інших, буде вільною, талановитою особистістю.

5. Спілкуйтесь частіше з дітьми, намагайтеся бути в курсі їх справ, підтримуйте їх у будь-якій ситуації, пояснюйте існування різних точок зору.

6. Підтримуйте родинні стосунки, влаштовуйте сімейні свята, ігри.

7. Виховуйте дитину в гармонії з природою.

8. Дайте можливість дитині спробувати себе в різних напрямках творчої діяльності, не дозволяйте кидати розпочату справу, доки не отримаєте перших результатів, щоб зробити певні висновки.

9. Спонукайте до праці, примушуйте виконувати певну роботу, навіть інколи за рахунок свого часу.

10. Радійте успіхам ваших дітей.

11. Виражайте свою любов до дітей так, щоб вони її відчули.

12. Пам’ятайте, що любов – це і турбота про інших.

13. Пам’ятайте, що проблеми дитини – це проблеми батьків і починати щось змінювати треба спочатку з себе.


Як потрібно спілкуватися батькам один з одним в сім’ї, щоб дитина почувалася щасливою?

/Files/photogallery/17-300x203.jpeg

1. Створити природні та доброзичливі умови спілкування в сім’ї.

2. Бути тактовними та ввічливими один з одним.

3. Не сваритися та не сперечатися в присутності дитини.

4. Цікавитися справами один одного.

5. Намагатися не критикувати чоловіка (дружину) в присутності дитини.

6. Не робити зауважень в присутності дитини.

7. Регулярно сідайте разом за стіл.

8. Обмінюйтесь думками, радьтеся з членами сім'ї, цікавтеся їх думкою.

9. Постарайтеся концентрувати свою увагу на хороших сторонах. Не дуже концентруйтеся на дратівливих звичках вашого супутника життя. Долайте своє роздратування, зверніть увагу на картину в цілому, замініть негативні емоції в своїй свідомості позитивними.

10. Робіть компліменти членам сім'ї.

11. Діліться своїми радощами і печалями. Знання подій, що відбуваються в житті всіх членів сім'ї, створює єдність, оскільки у вас з'являється загальний фундамент для досягнення успіху в майбутньому.

12.Створити такі умови в сім’ї, при яких дитина бачитиме її в ідеалі.


Десять заповідей для мами і тата майбутнього першокласника

/Files/photogallery/bbd267109bad_37.jpg

1. Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу дома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: «Який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд».

2. Визначте загальні інтереси. Це можуть бути пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).

3. Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той й на інший продукт).

4. Не лайте, а тим більше – не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: «Спасибі, ми обов’язково поговоримо на цю тему».

5. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.

6. Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення – запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість, що більше всього сподобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що вам це цікаво.

7. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.

8. Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачачи світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.

9. Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: «Обов’язково вийде, тільки потрібно ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.

10. Не будуй те ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.


Кiлькiсть переглядiв: 55

Коментарi