Опорний заклад освіти "Ржищівська гімназія "Гармонія"

Ржищівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів міста Ржищева Київської області - це мати багатьох поколінь дітей. В далекому минулому вона впевнено долала часи неграмотності та непорозуміння, пережила страхіття війн, голодомор, часи відбудови. А сьогодні вона впевнено веде корабель знань в бурхливому морі нового століття, залишаючись для багатьох тією гаванню дитинства і юності, про яку з вдячністю згадують її вчорашні учні. І сьогодні випускники минулих років вже приводять до школи своїх дітей, з гордістю заявляючи, що не так давно і його батьки за ручку привели у перший клас. Історія школи цікава як для жителів міста, так і для гостей. 2018 року школа святкувала свій 150 ювілей, тому має свої багаті звичаї і традиції.

Історія школи

у 1867 році піднялося питання про розвиток освіти в Ржищеві, а 1868 році відкрилась перша однокласна початкова школа на Довгалівці, де діти навчалися два роки. За даними архівних матеріалів, збереглися класні журнали школи за 1870 -1871 навчальний рік, з яких ми можемо дізнатися, що учні вже тоді вивчали російську мову, арифметику, алгебру, фізику, географію, російську історію, закон Божий, малювання, креслення, співи. В 1914 році при вході на Маківщину (мальовничий куточок Ржищева) було куплено дві садиби за 2000 рублів. А 19 травня 1914 року на Довгалівці в нотаріальній конторі Бернштейна Густава Адольфовича були підписані купчі. І тоді ж на площі 1290 квадратних сажень було розпочато будівництво нового приміщення школи, бо старий будинок був замалий для 142 учнів. В 1915 році навколо шкільного будинку поставлено нову огорожу, а учні обсадили її тополями. Кожен учень зробив напис свого прізвища на дошці і прив'язав до дерева, яке він посадив. За кілька років ці тополі так розрослися, що влітку вже за ними не видно було великого будинку школи. При школі був збудований і будиночок із декількох кімнат для вчителів, які викладали в ній. В 20-х роках XX століття Оболонська школа, як її називали у місті, стала семирічкою. На жаль, про цей час мало збереглося матеріалів, але достовірно відомо, що в школі навчалося багато учнів, причому школа стала змішаною за національностями. Взагалі, школа вважалася елітною, аристократичною, бо тут навчалися діти місцевої інтелігенції, а пізніше, після ліквідації єврейських шкіл міста, і діти із єврейських сімей. Школа була базовою для Ржищівського педагогічного училища. Студенти ходили сюди на спостереження (вчителі школи давали показові уроки), а потім і самі проходили педагогічну практику. В 30-х роках школа дістала нову назву - ФЗС- фабрично-заводська семилітка. Навчання в школі не переривалося навіть в роки Голодомору. Лише один раз - весною 1931 року - протягом невеликого проміжку часу було перервано навчання: Дніпро тоді широко розлив свої води, і в повінь в школі було по вікна води (ржищівчани переміщались тоді тільки на дерев'яних лодках). Під час Великої Вітчизняної війни навчання в школі велося з перервами, але все ж таки велося. За спогадами Лідії Петрівни Антощенко, З 1945 року школа стала середньою десятилітньою школою № 2, тому що багато дітей в роки війни не мали змоги навчатися. У серпні 1949 року будо відкрито додатковий 1 клас. З 1960 -1961 навчального року школа перейшла на восьмирічне навчання, бо кількість дітей зменшилася, а відповідно не було потреби у функціюванні двох середніх шкіл у місті. З II півріччя 1971 -1972 навчального року школа із Оболоні перейшла у приміщення середньої школи № 1 в центр міста (для першої середньої школи побудували нове приміщення в районі завода "Радіатор"). . За останні 18 років із стін загальноосвітньої школи І - II ступенів міста Ржищева вийшло 692 випускника. Ми гордимося, що даємо міцну опору у житті кожному, хот в нас навчається, - це знання.

Історія гімназії

Рішенням Ржищівської міської ради Київської області від 20.12.2019 р. № 2373-79-07 Ржищівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів Ржищівської міської ради Київської області перейменовано в опорний заклад освіти "Ржищівська гімназія "Гармонія" Ржищівської міської ради Київської обдасті з філією Гребенівський навчально-виховний комплекс "Початкова школа - дитячий садок".
/Files/images/lineechka-15.gif

Кiлькiсть переглядiв: 689

Коментарi